Warsztaty tworzenia gier w Pythonie

Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami, dlatego już dziś zapraszamy uczniów z klas VII i VIII oraz licealistów na warsztaty z tworzenia gier w Pythonie.
Zajęcia poprowadzi Adam Jurkiewicz.

Adam Jurkiewicz – haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP i Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology, Google oraz IBM Professional Data Science z języka programowania Python. Aktualnie nauczyciel informatyki w 78 Liceum Ogólnokształcącym i trener programowania Python w Comarch i InfoShare Academy. Programista Python, administrator systemów UNIX/Linux od 1990 roku.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce w latach 2017, 2020 2021, członek zarządu Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym, ekspert sektorowej rady ds. kompetencji Informatyka.

Autor książki „Python 3. Projekty dla początkujących i pasjonatów” wydanej przez Helion Edukacja. Laureat II miejsca konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2022 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, współautor książki „Koduj w Pythonie – tworzymy grę przygodową” oraz publikacji „ENIGMA – Poznaj zagadkę Enigmy, tworząc grę przygodową w Pythonie”.

Współautor treści z języka Python w projekcie E-Podręczniki (ZPE.gov.pl) do kształcenia ogólnego dla klas szkoły podstawowej oraz liceum/technikum.

Przewodniczący jurorów i członek komitetu organizacyjnego konkursu Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

📞Informacje i zapisy pod nr tel. 22 405 61 71