Plastyka

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
godz. 16.30 – 17.30
godz. 17.45 – 18.45
godz. 19.00 – 20.00

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY DO ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ

Profil zajęć skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W czasie zajęć prezentowane są techniki, technologie rysunku i malarstwa. Podejmowane są próby malarskiej i rysunkowej interpretacji przestrzeni jak również nauka na „starych mistrzach”, ta ostatnia pozwala na podejmowanie eksperymentów w procesie tworzenia. Weryfikuje obiektywnie umiejętności jak również pozwala w sposób naturalny przyswajać wiadomości z zakresu historii sztuki. Rzetelna praca nad „dziełem” pozwala na odnajdowanie radości zarówno w trakcie pracy jak i z uzyskanego efektu końcowego. To również zabawa z materiałami i sposobami ich użycia dla osiągnięcia najlepszego efektu plastycznego. Wypracowany przez lata autorski pomysł prowadzenia zajęć jak i indywidualne traktowanie każdego uczestnika pozwala uzyskać ciekawe, nieraz zaskakujące efekty twórcze widoczne na corocznych wystawach prezentujących dokonania uczestników zajęć.

Instruktor mgr Beata Laprus – Madej
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach – w 1992 roku dyplom na kierunku form użytkowych ze specjalizacją snycerstwo artystyczne w pracowni Anny Grabiwody. W 1998 r. ukończyła studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego kierunek Archeologia Pradziejowa. Od 1998 r. prowadzi zajęcia plastyczne w Ośrodku Kultury i Edukacji SM WOLA. Od 2000 r. członek Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa. W 2013 r. otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Uczestniczy w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zainteresowania: malarstwo, ilustracja książkowa, plakat, sztuka dekoracyjna, historia sztuki.

PLASTYKA DLA DZIECI MŁODSZYCH 4,5 – 6 LAT

środa
godz. 16.30 – 17.30
godz. 17.45 – 18.45

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY DO ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ

czwartek
godz. 16.30 – 17.30

WOLNE MIEJSCA

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnicy zdobywają tutaj wiedzę o znanych artystach oraz fundamentalnych pojęciach z dziedziny sztuki (np. kolory podstawowe i pochodne, światło i cień, perspektywa, kontrast itd.) Sposób prowadzenia zajęć jest bardzo przystępny dla dzieci, a ich głównym celem jest rozwijanie indywidualnej wrażliwości i samodzielnego myślenia. Projekty w pracowni Małgorzaty Handwerker są często inspirowane przez same dzieci, co daje im wiele radości oraz poczucie wiary we własne siły. Założeniem zajęć jest fakt, że tworzenie powinno być inspirującym i radosnym doświadczeniem.

Instruktor mgr sztuki Małgorzata Handwerker
Magister sztuki, dyplom uzyskała na warszawskiej ASP w pracowni światowej sławy malarza Stefana Gierowskiego. Artystka posiada swoje prace w prywatnych oraz muzealnych kolekcjach.