O nas

Witajcie na stronie internetowej Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA!

Nasza działalność od wielu lat koncentruje się wokół tworzenia możliwości aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Aby być bliżej Was zapraszamy do Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA przy ul. Powstańców Śląskich 108A/22. Zanim jednak osobiście się poznamy, kilka słów o tym jak działamy.

Przede wszystkim mamy jeden cel-rozwijać pasje i zainteresowania. Pragniemy aby każdy z Was miał szansę pielęgnować swoje zamiłowania i mógł znaleźć dla siebie coś, co pozwoli oderwać się od codzienności. Jesteśmy długoletnim organizatorem różnorodnych zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Nasza oferta jest wielokierunkowa, proponujemy m.in. zajęcia plastyczne, ruchowe, taneczne, naukę gry na instrumentach muzycznych oraz naukę gry w szachy. Z myślą o prawidłowym rozwoju najmłodszych zapraszamy maluchy do świetlicy dziecięcej, a seniorom dajemy możliwość skorzystania z oferty zajęć usprawniających i poprawiających samopoczucie w ramach uniwersytetu wolnego czasu 60+.

Bez względu w jakim wieku Jesteście kierujemy do Was także liczne imprezy i wydarzenia kulturalne: koncerty, warsztaty, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz poranki teatralne. Kilka razy w roku, wspólnie z Radami Osiedli organizujemy turnieje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom realizujemy rodzinne wycieczki autokarowe, a od lat tworzymy różnorodną ofertę dla dzieci pozostających w mieście podczas ferii zimowych i wakacji letnich. Jesteśmy otwarci na lokalne inicjatywy, oferujemy wynajem wielofunkcyjnych sal, dopasowanych do indywidualnych preferencji i rodzaju działalności.

Pamiętajcie, że nieopodal znajduje się miejsce, w którym każdy może rozwijać swoje pasje oraz miło spędzić czas. Tym miejscem jest Ośrodek Kultury i Edukacji SM WOLA. Czekamy aż będziemy mogli Was poznać i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym grafikiem naszych zajęć.