Koncert plenerowy Aury

Już 15 czerwca 2024 odbędzie się Piknik Sąsiedzki, organizowany przez Radę Osiedla Bemowo I/II. Gościem specjalnym na tym wydarzeniu będzie AURA, która zaśpiewa utwory ze swojego albumu i zaprezentuje swój artystyczny dorobek.

AURA. to pseudonim artystyczny wokalistki i songwriterki, pochodzącej z Chełma Pauli Powroźnik, która łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej lat ubiegłych. Teksty wokalistki są zbiorem prostych historii o najbardziej inspirujących emocjach i chwilach towarzyszących nam w życiu: miłości, przyjaźni, nadziei, rozstaniach, powrotach i trudnych decyzjach.

Artystka nie szufladkuje swojej muzyki, eksperymentuje z formą i przekazem. W lipcu 2020 r. dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX, gdzie zadebiutowała singlem „Nieznajomy”. Tego samego roku zakwalifikowała się do festiwalu RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL, gdzie występując ze swoim autorskim materiałem, znalazła się w gronie 10 finalistów. W 2021 r. z najnowszym singlem „Rozerwani” została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, znajdując się w gronie 10 najlepszych, młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.

24 października 2022 ukazała się długo wyczekiwana debiutancka płyta „Szczeliny”. AURA. miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: „Rozerwani”, „Jutro nie znamy się” czy bardzo dobrze przyjęty przez publiczność duet z Mikołajem Macioszczykiem „Jeśli to sen”. „Czy pamiętasz” to utwór, którego premiera odbyła się 28.09.2023 r. . Piosenka otwiera nowy rozdział w muzycznej drodze AURY. Więcej emocji, więcej historii, w których słuchacz znajdzie swoje odbicie oraz więcej brzmień i eksperymentowania z dźwiękiem i przekazem.

AURA. brała udział w koncercie Piosenka Premiera w Fabryce Norblina w listopadzie 2023 r. , gdzie zaprezentowała się z zupełnie nowej strony, pokazując swój materiał muzyczny w aranżacjach akustycznych. 18.04.2024 r. została zaproszona jako jedna z Artystek występujących na NEXT FEST w Poznaniu.

9 maja 2024 ukazał się nowy energetyczny singiel pt. “ Plan doskonały”, którego przedpremierowy odsłuch odbył się na NEXT FEST.