Zajęcia multimedialne

Dla kogo?
Zajęcia adresowane są dla młodzieży i dorosłych.
Kiedy?
poniedziałek
18.00 – 19.30 – Zajęcia multimedialne dla młodzieży
19.30 – 21.00 – Zajęcia multimedialne dla dorosłych
wtorek
17.15-18.15- Zajęcia multimedialne dla młodzieży (filia OKiE SM WOLA przy ul. Bogatyńskiej 4 )
Jaki jest koszt zajęć?
członkowie SM WOLA 15 zł
uczestnicy zajęć spoza SM WOLA 20zł
Forma:
zajęcia stacjonarne
O zajęciach:
Warsztaty odbywać się będą w nowej pracowni komputerowej Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne  komputery o dużej mocy obliczeniowej. Podczas warsztatów uczestnicy poznają programy do projektowania wirtualnych przestrzeni, interaktywnych doświadczeń, mappingu, gier, animacji i wizualizacji multimedialnych, grafiki 3D.
 
Warsztaty dedykowane dorosłym i młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy poznają najnowsze narzędzia i technologie projektowania cyfrowego doświadczenia. W programie przewidziane  jest przygotowanie filmu 360 wraz z udostępnieniem go  w social-mediach i  wgraniu do gogli VR, stworzenie aplikacji AR (rzeczywistości rozszerzonej), interaktywnych aplikacji /  prostych gier. Przygotowanie skanów 3D, prostych obiektów 3D oraz stworzenie wizualizacji  multimedialnych. Wizualizacje uczestników warsztatów, będą później prezentowane w czasie wydarzeń w OKiE – koncertach, spektaklach.
Instruktor:
Piotr Szatyłowicz
Absolwent Akademii Filmu i Telewizji, Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kursu Dok Pro w Wajda School and Studio. Uczeń m.in. Marcela Łozińskiego – nominowanego do Oscara mistrza polskiego filmu dokumentalnego.  Po ukończeniu studiów został na macierzystej uczelni jako asystent naukowo-dydaktyczny prof. Wiktora Jędrzejca w pracowni Multimediów. Na Wydziale, pełnił również funkcję asystenta ds. nowych technologii w sztuce, przy Katedrze Przestrzeni Wirtualnej Mediów. Z warszawską ASP był związany przez cztery lata. Aktualnie jest wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz nauczycielem w szkole policealnej na kierunku asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej.
 
Więcej o instruktorze:
 
Sztuki Wizualne / Multimedia:
W 2020 roku został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium w kategorii sztuk wizualnych w ramach realizacji projektu Nośnik / Pamięć. W ramach stypendium zrealizował kamienne obiekty rzeźbiarskie, współistniejące z powiązaną z nimi rzeczywistością wirtualną aktywowaną przez rozpoznającą obiekt aplikację. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Działań w Warszawie, Galerii Studio w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku. Realizowane przez niego projekty, lub te przy których brał udział jako członek zespołu realizowane były w nurcie sztuki dokumentu, działań kolektywnych / lokalnych / społecznych. W ostatniej swojej aktywności zafascynowany użyciem narzędzi wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), cyfrowych interaktywnych aplikacji, skanów 3D. Wraz z artystką Laurą Sonik autor przedsięwzięcia Kroniki Przestrzeni Wirtualnych. Video 360, współzakomponowanego z interaktywnymi elementami dokumentujące wydarzenia ważne, najważniejsze oraz lokalne i kameralne. Członek i współtwórca kolektywu InterSlavia zrzeszającego m.in. artystów i aktywistów z Ukrainy, Białorusi, Polski i innych krajów słowiańskich.
 
Film:
Reżyser, montażysta i scenarzysta filmów dokumentalnych, animowanych i reklamowych. Jego filmy były wielokrotnie emitowane na antenie TVP 2 i TVP Kultury oraz prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. we Francji, Niemczech, Czechach, Albanii. Uczestniczył w festiwalach: Nancy International Film Festival, Neisse Film Festival, Ji.hlava IDFF, AFO Olomouc ScienceDok Film Festival. Został dwukrotnie wyróżniony przez Czeski Instytut Filmu Dokumentalnego (IDF) w ramach programu East Silver co roku selekcjonującego 300 najbardziej interesujących filmów dokumentalnych powstałych w Europie środkowowschodniej i wschodniej. Selekcja instytutu dotyczyła filmów Homo Politicus oraz Space / Przestrzeń (Animowanego eseju / dokumentu). Reżyser filmów reklamowych – głównie kampanii społecznych dla ważnych instytucji i fundacji działających w Polsce.
 
Filmografia:
„O miłości” – Scenariusz, reżyseria (2009) –
EFF Integracja Ty i Ja w Koszalinie
„Ziemia Obiecana 52’N, 21’E” – scenariusz, reżyseria (2011)
„Homo Politicus” (2017) – scenariusz, reżyseria, montaż –
Ji.hlava IDFF, Nancy IFF, Neisse FF, Tirana IFF
„Space / Przestrzeń” (2018) – scenariusz, reżyseria, rysunki, montaż –
Ji.halva IDFF, Neisse FF, AFO Olomouc
 
Teatr:
reżyser światła oraz autor multimediów i opraw audiowizualnych dla spektakli teatralnych, granych w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia” w ramach festiwalu Teatr na Faktach, Instytutu Grotowskiego, Mazowieckim Instytucie Kultury.

formularz zapisów na zajęcia  22 405 61 71   okie@smwola.com.pl