Zajęcia filmowe

Dla kogo?
Zajęcia adresowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kiedy?
środa
dzieci i młodzież godz.: 16.00-17.45
dorośli : 19.00-21.00
wtorek
dzieci i młodzież godz.: 16.00-17.15 (filia przy ul. Bogatyńskiej 4 )
Jaki jest koszt zajęć?
członkowie SM WOLA 15 zł
uczestnicy zajęć spoza SM WOLA 20zł
Forma:
zajęcia stacjonarne
O zajęciach:
Czy wiecie, że w Polsce powstał nominowany do Oscara film, nagrany małą prostą kamerą, którego akcja toczyła się w mieszkaniu reżysera? Droga do marzeń, może zacząć się tu i teraz. Nawet u nas na Bemowie w Ośrodku Kultury i Edukacji SM WOLA. Film to magia! Poznanie kulis jego powstawania to wielka przygoda. Jeżeli byliście kiedyś ciekawi jak powstają filmy – zapraszamy was na zupełnie nowe warsztaty. Tutaj dowiecie się jak nagrane kamerą ujęcia, stają się poruszającymi arcydziełami. Na warsztatach dowiecie się na czym polega cała magia, która kryje się w pracy za kamerą. Pod opieką reżysera filmowego spróbujecie własnych sił w przygotowaniu scenariusza, organizacji planu zdjęciowego, realizacji zdjęć oraz montażu. Tutaj dowiecie się jak to jest być reżyserem, operatorem obrazu, montażystą. Poznacie emocje związane ze zrealizowaniem filmu. Na warsztaty zapraszamy dorosłych i młodzież, która szuka ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. Tutaj poznacie nowych przyjaciół, być może otworzycie się na nowe pasje i zrealizujecie swój pierwszy filmowy utwór: może to być niezależny off, etiuda lub kontent na platformę typu Youtube. Kurs dedykowany jest również osobom, które chciałaby podjąć studia na uczelniach artystycznych o profilu filmowym / multimedialnym – osobom potrzebującym zrealizowania materiału do „teczki” oraz poznania podstawowej wiedzy z zakresu kinematografii. Warsztaty skierowane są również dla dzieci. Zabawa w film to kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, który daje dzieciom poczucie satysfakcji i własnej wartości. Zrealizowanie filmu to sukces. Poprzez zabawy z kamerą, tworzenie koleżeńskich zespołów filmowych i realizacji małych projektów – dzieci nauczą się kreatywnego myślenie, pracy w zespole, umiejętności przekazania swojej pomysłu – opowiedzenia o nim i przełożeniu na końcowy efekt. Tutaj dzieci nauczą się planowania, elastyczności, sumienności, gospodarowania czasem i cierpliwości. Ze względu na zespołowy charakter pracy podczas warsztatów będzie to świetna przestrzeń do poznania nowych kolegów i koleżanek. Serdecznie zapraszamy! Zapisy trwają.
 
Uwaga warsztaty odbywać się będą w nowej pracowni komputerowej – OKiE SM WOLA.
Podczas warsztatów uczestnicy wezmą udział w kursie programów do montażu filmowego.
Instruktor:
Piotr Szatyłowicz
Absolwent Akademii Filmu i Telewizji, Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kursu Dok Pro w Wajda School and Studio. Uczeń m.in. Marcela Łozińskiego – nominowanego do Oscara mistrza polskiego filmu dokumentalnego.  Po ukończeniu studiów został na macierzystej uczelni jako asystent naukowo-dydaktyczny prof. Wiktora Jędrzejca w pracowni Multimediów. Na Wydziale, pełnił również funkcję asystenta ds. nowych technologii w sztuce, przy Katedrze Przestrzeni Wirtualnej Mediów. Z warszawską ASP był związany przez cztery lata. Aktualnie jest wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz nauczycielem w szkole policealnej na kierunku asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej.
 
Sztuki Wizualne / Multimedia:
W 2020 roku został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium w kategorii sztuk wizualnych w ramach realizacji projektu Nośnik / Pamięć. Jako projekt stypendialny zrealizował kamienne obiekty rzeźbiarskie, współistniejące z powiązaną z nimi rzeczywistością wirtualną. Wirtualna przestrzeń aktywowana była przez rozpoznającą obiekt aplikację.
 
Prowadzący był również uczestnikiem wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Działań w Warszawie, Galerii Studio w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku. Realizowane przez niego projekty, lub te przy których brał udział jako członek zespołu kreowane były w nurcie sztuki dokumentu, działań kolektywnych / lokalnych / społecznych. W ostatnim czasie zafascynowany użyciem narzędzi wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), cyfrowych interaktywnych aplikacji, skanów 3D. Wraz z artystką Laurą Sonik autor przedsięwzięcia Kroniki Przestrzeni Wirtualnych. Video 360, współzakomponowanego z interaktywnymi elementami dokumentującymi wydarzenia ważne, najważniejsze oraz lokalne i kameralne.
 
Film:
Reżyser, montażysta i scenarzysta filmów dokumentalnych, animowanych i reklamowych. Jego filmy były wielokrotnie emitowane na antenie TVP 2 i TVP Kultury oraz prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. we Francji, Niemczech, Czechach, Albanii. Uczestniczył w festiwalach: Nancy International Film Festival, Neisse Film Festival, Ji.hlava IDFF, AFO Olomouc ScienceDok Film Festival. Został dwukrotnie wyróżniony przez Czeski Instytut Filmu Dokumentalnego (IDF) w ramach programu East Silver co roku selekcjonującego 300 najbardziej interesujących filmów dokumentalnych powstałych w Europie środkowowschodniej i wschodniej. Selekcja instytutu dotyczyła filmów Homo Politicus oraz Space / Przestrzeń (Animowanego eseju / dokumentu). Reżyser filmów reklamowych – głównie kampanii społecznych dla ważnych instytucji i fundacji działających w Polsce.
 
Filmografia:
„O miłości” (2009)– Scenariusz, reżyseria
EFF Integracja Ty i Ja w Koszalinie
 
„Ziemia Obiecana 52’N, 21’E” (2011) – scenariusz, reżyseria
https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=4224474
 
„Homo Politicus” (2017) – scenariusz, reżyseria, montaż –
Ji.hlava IDFF, Nancy IFF, Neisse FF, Tirana IFF
https://dokweb.net/database/films/staff/e85f52f1-78f2-4731-ad1d-c0e340306e33/homo-politicus

„Space / Przestrzeń” (2018) – scenariusz, reżyseria, rysunki, montaż –
Ji.halva IDFF, Neisse FF, AFO Olomouc
https://dokweb.net/database/films/synopsis/7f1358db-d95f-4268-81be-3e5a14e50125/space
 
Teatr:
reżyser światła oraz autor multimediów i opraw audiowizualnych dla spektakli teatralnych, granych m.in. w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia” w ramach festiwalu Teatr na Faktach, Instytutu Grotowskiego, Mazowieckim Instytucie Kultury.

formularz zapisów na zajęcia  22 405 61 71   okie@smwola.com.pl