Warsztaty fotograficzne

Dla kogo?
Zajęcia adresowane są do dorosłych.
Kiedy?
poniedziałek
godz.: 18.00-20.00
Jaki jest koszt zajęć?
członkowie SM WOLA 35 zł/120 min;
uczestnicy zajęć spoza SM WOLA 40 zł/120 min
Forma:
zajęcia stacjonarne
O zajęciach:
Jeżeli jesteście zainteresowani wykorzystaniem fotografii do obudzenia własnej wrażliwości, rozwoju osobistego, stworzenia przestrzeni do własnych kreatywnych, działań artystycznych to ten kurs jest dla Was. Będzie to podróż przez historię i klasykę fotografii do jej najnowszych kierunków.

W dostosowaniu do potrzeb i oczekiwań uczestników kursu, jego program będzie mógł być na bieżąco modyfikowany. Odpowiednia część czasu będzie poświęcona zagadnieniom teoretycznym i praktycznym, a wszystko będzie mogło być zweryfikowane wspólnymi zajęciami w plenerze. Będziemy uczyć się jak zamienić samo „patrzenie” w „widzenie” świata takim jaki jest. Podczas spotkań wykładom będą towarzyszyły prezentacje multimedialne i projekcje filmów poświęconych oczywiście fotografii, ale również malarstwu, rzeźbie, teatrowi, baletowi, sztuce land-art i performance, ponieważ kontakt z innymi dziedzinami sztuki jest bardzo istotnym czynnikiem rozwoju fotografa. Na każdych zajęciach będzie czas na dyskusję i oglądanie prac na bieżąco przynoszonych przez uczestników w ramach zadawanych ćwiczeń do wykonania. Głównym celem kursu jest pobudzenie własnej wyobraźni, wejście w świat fotografii subiektywnej, która będzie mogła zaistnieć w postaci dowolnych własnych projektów autorskich w takich dziedzinach jak reportaż, dokument, portret, krajobraz. W ramach edukacji będziemy wspólnie oglądać wystawy fotografii i malarstwa. W przyszłości planujemy także spotkania autorskie z ciekawymi fotografami, którzy opowiedzą o swojej twórczości i zaprezentują wybrane projekty fotograficzne.

Kurs skierowany jest do wszystkich osób powyżej 16-go roku życia, które kochają fotografię i chcą wciąż rozwijać swoje umiejętności oraz do tych, którzy widzą w niej potencjał i chcą ją dopiero poznać. Sprzęt fotograficzny będzie odgrywał tu rolę drugorzędną. Oczywiście najlepiej będzie gdy każdy z uczestników będzie posiadał swój aparat fotograficzny (może być cyfrowy lub analogowy), ale można zacząć tę przygodę także z aparatem w telefonie
Instruktor:
Piotr Wenclewski
Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Często poza tradycyjnym analogowym sprzętem fotograficznym wykorzystuje do fotografowania własnej konstrukcji kamery otworkowe. Prezentował swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą oraz w ramach takich festiwali jak Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej i Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Głównie fotografuje, ale również maluje, rysuje, pisze wiersze. Uczył się kaligrafii japońskiej pod kierunkiem Sensei Nakayasu Yoshimi w szkole Murasaki w Warszawie. Jest także absolwentem Studium Techniki Teatralnej w Warszawie. Uzyskał tytuł technika teatralnego w specjalności malarstwo teatralne.

www.piotrwenclewski.com
piotrwenclewski.blogspot.com

Zapisz się na zajęcia:

formularz zapisów na zajęcia  22 405 61 71   okie@smwola.com.pl