Warsztaty DIY

Dla kogo?
Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych w wieku 7-13 lat.
Kiedy?
dowolny termin uzgodniony z pracownikiem OKiE SM WOLA
Jaki jest koszt zajęć?
trójwymiarowa kartka – 10 zł/osoba (45 min.)
łapacz snów – 15 zł/osoba (60 min.)
magiczna kula – 25zł/osoba (90 min.)
Forma:
zajęcia stacjonarne
O zajęciach:
Ideą naszych zajęć jest kreatywne wykorzystywanie ogólnodostępnych materiałów i przedmiotów codziennego użytku. Na zajęciach pokazujemy jak w prosty sposób zamienić słoik, papierowy talerzyk czy skrawki papieru w coś efektownego i użytecznego. Do wyboru proponujemy następujące tematy:

1. Trójwymiarowa kartka, czyli papierowy patchwork z wykorzystaniem kawałków papieru do scrapbookingu, uzupełniony własnymi rysunkami dzieci. Inspirowane porą roku i sezonowymi wydarzeniami minimalistyczne krajobrazy przestrzenne będą świetnym prezentem dla bliskiej osoby lub ciekawą ozdobą wnętrza. Praca rozwija wyobraźnię przestrzenną, kształtuje poczucie estetyki i umiejętność zestawiania wzorów i tekstur.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20220824_085449-1024x1024.jpg

2. Łapacze snów, czyli ozdoby na ścianę inspirowane kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Tworzenie wyplatanych kompozycji z kolorowej włóczki, koralików i piór rozwija umiejętności manualne, motorykę małą i ćwiczy cierpliwość. Zajęcia wymagają wiązania prostych węzłów, dlatego polecane są dzieciom, które posiadają już taką umiejętność.
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób

3. Magiczne kule, czyli niezwykle lubiana przez dzieci ozdoba w formie słoika wypełnionego lśniącymi drobinkami. Główny element kompozycji stanowią stworzone przez dzieci figurki z modeliny, nawiązujące do różnych motywów ( pory roku, podwodny świat, Boże Narodzenie itp.) Na zajęciach uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym wypełnić słoik, aby efekt był naprawdę spektakularny.

Zapisz się na zajęcia:

formularz zapisów na zajęcia  22 405 61 71   okie@smwola.com.pl