Sieć na kulturę

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online dla dzieci w wieku 10-14 lat i młodzieży 15-18 lat.

Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych

Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnik pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.

Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie

Uczestnik pozna kluczowe zagadnienia związane z wykorzystywaniem narzędzi online. Dowie się, jakie są dostępne aplikacje umożliwiające składanie wniosków i załatwianie spraw administracyjnych w urzędzie oraz prowadzenie i zarządzanie elektronicznym kontem bankowym. Zdobędzie również kompetencje związane z formalną i nieformalną korespondencją online. Wyjaśnione zostaną podstawy cyberbezpieczeństwa i bezpiecznego nawigowania w sieci. Dodatkowo pozyska wiedzę związaną z dostępnością usług online.

-Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych

Uczestnik pozna zasady związane z projektowaniem przyjaznych i atrakcyjnych dla użytkowników gier i gdzie je publikować. Omówione zostaną typy gier i serwisów internetowych. Zgłębi tajniki budowania fabuły i sposoby na przyciągnięcie użytkowników do stworzonych przez siebie gier, a także jakie standardy bezpieczeństwa należy zachować przy publikacji stron, serwisów i gier.

-Dostępność zasobów cyfrowych online

Podczas szkolenia uczestnik pozna sposoby wyszukiwania w sieci niezbędnych informacji. Dowie się, jak tworzyć lokalną encyklopedię na bazie Wikipedii. Nauczy się tworzenia baz danych z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych oraz skąd brać dane do analizy i z jakich narzędzi
korzystać do ich interpretacji, żeby nie popaść w konflikt z prawem.

-Dziennikarstwo online

Uczestnik pozna kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Nauczy się, jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Przećwiczy, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum.
Pozna także tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

-Edukacja online

Podczas kursu uczestnik pozna popularne platformy i interaktywne narzędzia wspomagające edukację. Zapozna się z metodami i dobrymi praktykami samoorganizacji grup mentoringowych do nieformalnego
uczenia się. Dodatkowo rozszerzy wiedzę o zagadnienia z ekologii i bezpieczeństwa związanego ze sprzętem elektronicznym.

-Kompetencje medialne

Podczas szkolenia uczestnik pozna cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowie się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Pozna zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczy się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze, dowie się w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Każdy zainteresowany może wziąć udział w jednym w w/w szkoleń.
Dni i godziny szkoleń do ustalenia po zebraniu grupy szkoleniowej.

ℹ️ Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu:

Home