Dla kogo?
Zajęcia adresowane są do dzieci z klas 1-3 SP i klas 4-6 SP.
Kiedy?
wtorek
dzieci z klas 1-3 SP godz.: 16.00-17.00
dzieci z klas 4-6 SP godz.: 17.05-18.05
Jaki jest koszt zajęć?
członkowie SM WOLA 27 zł/60min;
uczestnicy zajęć spoza SM WOLA 33 zł/60 min
Forma:
zajęcia stacjonarne; grupy do 8 uczestników
O zajęciach:
Programowanie i robotyka dla dzieci z kl. 1-3 SP to zaproszenie do fascynującej podróży pełnej wyzwań. Rozgrzejemy dziecięce mózgi rozwiązując zagadki i szyfry. Będziemy uczyć się programowania podczas zabaw. Towarzyszyć nam będą klocki Lego, roboty Dash i Dot, które dzięki wydawanym instrukcjom będą tańczyć, śpiewać i reagować na otoczenie. Poznamy także tajemnicze urządzenie Makey Makey, które pozwoli nam zagrać na bananach. Dzieci poznają program Scratch Junior, ale także inne aplikacje do nauki kodowania. Oprócz pracy z urządzeniami wiele aktywności dzieci będą wykonywały na specjalnej macie do kodowania, która pozwoli na ich wszechstronny rozwój.

Programowanie i robotyka dla dzieci z kl. 4-6 SP to zaproszenie do odbycia fascynującej przygody z algorytmami. Będziemy uczyć się programowania wykorzystując do tego zarówno narzędzia cyfrowe, jak i narzędzia offline. Poznamy pracę prawdziwych programistów, dowiemy się, jak tworzą swoje projekty, od czego zaczynają, jak radzą sobie z trudnościami. Poznamy język programowania Scratch, w którym zrealizujemy swoje pomysły i będziemy rozwijać swoje pasje. Poznamy też inne aplikacje pozwalające rozwijać logiczne myślenie.Wykorzystamy różnorodne narzędzia pomagające zrozumieć, jak działa świat maszyn i czym jest programowanie. Towarzyszyć nam będą programowalne roboty Dash i Dot, Photon, ale także płytki do programowania takie jak Micro:Bit czy Makey Makey, dzięki któremu zagramy na bananach i stworzymy interaktywne plakaty.

Zajęcia prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog https://cyfrowydialog.pl
Instruktor:
Agnieszka Chomicka-Bosy – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i polonistka. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli i uczniów. Jako trenerka kompetencji cyfrowych współpracuje z wieloma organizacjami i działa w wielu prestiżowych programach i projektach edukacyjnych m.in. Zaprogramuj Przyszłość i Informatyka Bez Granic. Była związana także z projektem Centralny Dom Technologii. Miłośniczka nauki programowania, która swoją programistyczną pasję rozwija m.in. w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Autorka wielu materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Na co dzień związana ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog.
Sprzęt dostarcza Cyfrowy Dialog (tablety, roboty i inne narzędzia do programowania – Makey Makey, Lego, Dash i Dot, Photon, micro bit…), mata do nauki kodowania…

Zapisz się na zajęcia:

formularz zapisów na zajęcia  22 405 61 71   okie@smwola.com.pl