Plastyka

poniedziałek, czwartek
godz. 17.00 – 18.00

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY DO ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ

Profil zajęć skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W czasie zajęć prezentowane są techniki, technologie rysunku i malarstwa. Podejmowane są próby malarskiej i rysunkowej interpretacji przestrzeni jak również nauka na „starych mistrzach”, ta ostatnia pozwala na podejmowanie eksperymentów w procesie tworzenia. Weryfikuje obiektywnie umiejętności jak również pozwala w sposób naturalny przyswajać wiadomości z zakresu historii sztuki. Rzetelna praca nad „dziełem” pozwala na odnajdowanie radości zarówno w trakcie pracy jak i z uzyskanego efektu końcowego. To również zabawa z materiałami i sposobami ich użycia dla osiągnięcia najlepszego efektu plastycznego. Wypracowany przez lata autorski pomysł prowadzenia zajęć jak i indywidualne traktowanie każdego uczestnika pozwala uzyskać ciekawe, nieraz zaskakujące efekty twórcze widoczne na corocznych wystawach prezentujących dokonania uczestników zajęć.

Instruktor mgr sztuki Jarosław Madej
W 1995 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, dyplom na kierunku form użytkowych ze specjalizacją kamieniarstwo artystyczne w pracowni Wacława Staweckiego. W 2001 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 1998 r. prowadzi zajęcia plastyczne w Ośrodku Kultury i Edukacji SM Wola. Od 1997 r. członek Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa. Współpracuje, realizuje projekty m.in. dla takich instytucji jak: WAT, TVP, Uniwersytet Medyczny w Warszawie, OKiE SM Wola, 10 WPSam, Muzeum Ewolucji PAN, Red Bull, Historical Diving Society Poland, Muzeum Nurkowania w Warszawie, Muzeum Techniki w Warszawie. Od wielu lat uczestniczy w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zainteresowania: rzeźba, mobile, malarstwo, rysunek, fotografia, historia sztuki, filozofia, materiały i technologie rzeźbiarskie.

Plastyka dla dzieci młodszych 4,5 – 6 lat

wtorek
godz. 17.30 – 18.30

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY DO ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnicy zdobywają tutaj wiedzę o znanych artystach oraz fundamentalnych pojęciach z dziedziny sztuki (np. kolory podstawowe i pochodne, światło i cień, perspektywa, kontrast itd.) Sposób prowadzenia zajęć jest bardzo przystępny dla dzieci, a ich głównym celem jest rozwijanie indywidualnej wrażliwości i samodzielnego myślenia. Projekty w pracowni Małgorzaty Handwerker są często inspirowane przez same dzieci, co daje im wiele radości oraz poczucie wiary we własne siły. Założeniem zajęć jest fakt, że tworzenie powinno być inspirującym i radosnym doświadczeniem.

Instruktor mgr Małgorzata Handwerker
Magister sztuki, dyplom uzyskała na warszawskiej ASP w pracowni światowej sławy malarza Stefana Gierowskiego. Artystka posiada swoje prace w prywatnych oraz muzealnych kolekcjach.